Directory

  • All
  • Administration
  • Athletics
  • Attendance
  • Academic Teams
  • Counselors
  • CTE
  • English as a Second Language
  • Fine Arts
  • Language Arts
  • Library
  • LOTE / World Languages
  • Mathematics
  • Music
  • Nurse's Office
  • Office
  • Science
  • Social Studies
  • Special Education
  • School Resource Officer
  • Support Staff
  • Teacher Websites
  • Team 6-1
  • Team 6-2
  • Team 6-3
  • Team 6-4
  • Team 7-1
  • Team 7-2
  • Team 7-3
  • Team 7-4
  • Team 8-1
  • Team 8-2
  • Team 8-3
  • Team 8-Math
  • Technology
Nancy Arredondo
Kayla Baker
Marilyn Beal
Nancy Briley
Functional Educational Assistant
Room 1215
Ginger Caldwell
Jared Cearley
Lynda Comaduran
FLC Educational Assistant
Room 1247
Lora Lee Dickerson
Health Record Specialist
Nurse's Office
Celia Eickbusch
Angela Faucher
Functional Academic Class
Room 1211
Dawn Fitzsimmons
Collin Fletcher
Suja Gangavarapu
Gaye Gulyasar
ESL
Team Lead/LPAC Chair
ESL Coordinator
Room P2B
Mary Hadley
Melanie Hale
Jeri Ann Harmon
Deborah Harris
Educational Assistant
Room 1215
Joe Hernandez
Steve Ho
Kitchen
Kitchen
Mary Hobbs
Brenda Holloway
Academic Recovery & ISS
Room P1A
Jenni Houghton
Dena Inness
8th Grade Language Arts / Social Studies
Room 4106
Deepa Jacob
Kateland Jones
Administrative Assistant
Office
Erik Kind
Valerie Lamb
Eve Logan
Janet Lowe
Megan Marques
Learning Specialist
Room P1B
Jane Newlin
Larry Niedzialek
School Resource Officer (SRO)
SRO Office
Shelby Prostka
Sarah Ramirez
Asst. Principal (7th Grade)
Office
Allison Raney
Malagy Rangel
Functional Learning Classroom
Room 1247
Melissa Rogers
Norma Roman
Hope Ronning
Marium Saman
Dina Schaefer
Administrative Associate
Office
Brian Solemsaas
Cameo Taylor
CTE - Gateway - Technology Education
Room 1121
Brittany Taylor
Ana Trejo
Abby Turner
Kelli Walker
Bradley Walker
John Walton
Don Willis
Jessica Woodhouse
FLC Educational Assistant
Room 1247
Mary Ellen Yonker
Instructional Technology Specialist
Room 3101
Farah Zarrabi
Functional Educational Assistant
Room 1215